A101 --- 16 Nisan 2015---Nexon 40NX600 LED TV---TIKLAYIN
Süper Fiyata Bim Aktüel Casper Tablet T18 M---17 Nisan 2015----TIKLAYIN

Bebekler ne kadar uyur?

Pazar, 11 Ağustos 2013, 0:13 | Bebek gelişimi | 0 Yorum | 1566 Kez Okundu
admin tarafından
Sponsor Reklamlar

Yenidoğan bebeğiniz ilk aylarda neredeyse emmek için uyanır desem abartmış olmam. Gaz sorunu veya başka bir sorunu yoksa tabi ki : ) O kadar ki uyansa da azıcık sevsem diyeceksiniz.  Bu da yaklaşık  18-20 saat yapar. Ama   üç aydan sonra bu zaman  15- 16  saate kadar  düşer . Aralıksız olarak uykuları en fazla üç saat olmalı. Gece gündüz siz  2-3  saatte bir emzirmelisiniz. Uyanmasa bile . Bu çok önemli. Kilo alımı iyi ise üç aydan sonra gece 4-5 saat kadar aralıksız uyuyabilir.  Bu üç aylık süreç hem bebeğiniz için hemde sizin için zorlu ve yorucu. Özellikle gece kalkmaları anneyi çok yorar.Beslenmenize dikkat edin ki sütünüz etkilenmesin.

bebeportal uyku

3-4 aylık bir bebek ortalama 15 saat uyur.  Gece 10 saat civarı gündüz ise 5 saat parça parça uyur. Sizin uyku planınıza bebek uyum gösterecektir. Siz  yeter ki kararlı olun. Mesela ben iki saatte bir uyutmaya çalışırdım sonra sonra kendisi vakit gelince esnemeye huysuzlanmaya başlardı. :)

Çabuk uykuya geçmesi için oyun oynamayı bırakın , sakinleşmesine izin verin, imkanınız varsa sıcak bir banyo yaptırın.

6-12 aylık bebekler ise ortalama 14 saat uyur. Deliksiz ise 7 saate kadar uyuyabilirler. Artık öğleden önce ve sonra olmak üzere gündüz iki uykuları vardır. Size tavsiyem akşam 5-6 dan sonra uyutmaya çalışmayın ki gece uykusuna dalması kolay olsun.

İnşallah bebeğinizin gaz sorunu yoktur. İşte o zaman ayrı bir sıkıntı daha binecek omuzlarınıza . Allah yar ve yardımcınız olsun

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Reklamlar

Site Güvenliği

Sponsor

Alexa Değerlerimiz

Sponsor